K9 RESCUE CZ má výcvikovou činnost velmi pestrou. Kromě klasického výcviku psů v disciplíně poslušnosti a především intenzívního tréninku pachových speciálních cviků zahrnuje i řadu dalších nezbytných dovedností, včetně zvládání slaňování a různé techniky.

     

K-9 RESCUE CZ má pravidelné víkendové tréninky jednou měsíčně na základně Rebelka. Kromě toho má podle plánu činnosti doplňkové tréninky poslušnosti podle volby jednotlivců na cvičištích v Českých Budějovicích – Mladém a v Křenicích ve Středočeském kraji.

     

K-9 RESCUE CZ je jednou z pěti kynologických záchranářských organizací v České republice, zabývajících se hledáním pohřešovaných osob ve všech prostředích pomocí speciálně cvičených psů, spolupracujících se složkami IZS a začleněných v mezinárodní organizaci IRO..

     

K-9 RESCUE CZ není v žádném případě uzavřena před novými zájemci o kynologický záchranářský výcvik. Hlavní výcvikovou snahou spolku je rozvíjení psích instinktů metodou pozitivního posilování bez ohledu na plemeno a jeho velikost s respektem jejich osobnosti.

     

K-9 RESCUE CZ má své členy v Jihočeském, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém kraji a v Praze. Místa bydliště či velikost a plemeno psa rozhodně nejsou na překážku, dokonce ani vlastnictví psa není podmínkou, ale rozhodující je zájem a aktivita adeptů.

     

K-9 RESCUE CZ má výcvikovou základnu v jižních Čechách, ve které se koná každý měsíc třídenní systematický výcvik podle plánu činnosti. Kromě těchto soustředění absolvují členové každý rok i několik výjezdních tréninků v tuzemsku i v zahraničí.