K9 RESCUE CZ má výcvikovou činnost velmi pestrou. Kromě klasického výcviku psů v disciplíně poslušnosti a především intenzívního tréninku pachových speciálních cviků zahrnuje i řadu dalších nezbytných dovedností, včetně zvládání slaňování a různé techniky.

     

K-9 RESCUE CZ organizuje pravidelné víkendové tréninky dvakrát měsíčně na základně Londonka v Rapšachu u Suchdola nad Lužnicí. Kromě toho absolvuje podle plánu činnosti celou škálu výjezdních tréninků a soutěžních akcí v tuzemsku i v zahraničí.

     

K-9 RESCUE CZ je jednou z pěti kynologických záchranářských organizací v České republice, zabývajících se hledáním pohřešovaných osob ve všech prostředích pomocí speciálně cvičených psů, spolupracujících se složkami IZS a začleněných v mezinárodní organizaci IRO.

     

K-9 RESCUE CZ není v žádném případě uzavřena před novými zájemci o kynologický záchranářský výcvik. Hlavní výcvikovou snahou spolku je rozvíjení psích instinktů metodou pozitivního posilování bez ohledu na plemeno a jeho velikost, ale s respektem jejich osobnosti.

     

K-9 RESCUE CZ má své členy v Jihočeském, Středočeském, Královéhradeckém kraji a v Praze. Místa bydliště či velikost a plemeno psa rozhodně nejsou na překážku členství, dokonce ani vlastnictví psa není zásadní podmínkou, rozhodující je především zájem a aktivita adeptů.

     

K-9 RESCUE CZ je členem mezinárodní záchranářské organizace IRO (Internationale Rettungshunde Organisation) a disponuje výcvikovou základnou v Rapšachu v jižních Čechách, ve které se kromě pravidelných výcviků koná i řada nejrůznějších mezinárodních kontaktů.

https://decko.ceskatelevize.cz/video/i987660?fbclid=IwAR0yI02Wpd2ja-om52ZcPSbHRG2IwPRHCCgbaA0ceT3lN-gJcFVFMHLOBp4