Vánočnímu sentimentu se v čase končícího prosince asi neubrání nikdo, tím méně pak majitelé a cvičitelé psů, kteří již touto symbiózou částečně prozrazují svou vnímavější duši.

V lůně nádherné přírody se kouzlu přicházejících Vánoc podléhá ještě snadněji než v hektickém hemžení lidí mezi obchody a zaměstnáním. I členové K9R si při svém posledním výcviku na základně Londonka našli chvilku pro přípravu vánočního stromku a v daném prostředí pochopitelně v exteriéru a s výzdobou výhradně věnovanou lesním obyvatelům, jejichž stopy v nevídané míře zde nacházejí na každém kroku. V současném počasí sice zatím zvěř absolutně hladem netrpí, ale množství kaštanů a žaludů, nabízené v areálu pod obrovitými stromy jako trvale bohatě prostřený švédský stůl, bylo nutno doplnit lojovými koulemi a podobnými pamlsky pro nejmenší obyvatele lesa.

Kromě intenzívního výcviku a vystrojení stromku se našel čas i na další etapu záchranných prací na areálu a hlavně již na trenažérech, které se zvolna zaplňují úkryty s posláním dobrého prověření čichových schopností našich psích partnerů. Počasí je stále ještě ke stavebním i jiným pracím velmi vstřícné, takže je největší snahou všech členů klubu maximálně tuto příležitost využít. Cíl je jasný – do odjezdu na lavinový výcvik s Horskou službou a další návazné výjezdy do zahraničí připravit oba největší trenažéry k prvotnímu využití. V sousedství rašících kočiček a dalších projevů sluncem poblouzněné přírody byl víkend prosycen až téměř skutečnými projevy jara. Paní zima se však určitě ošidit nedá a její vláda se zcela jistě v dohlednu přihlásí v plné síle.

Přestože zdaleka ne všichni členové se vždy mohou výcviků či pracovních brigád zúčastnit, i při menším počtu účastníků se zvýšeným úsilím od léta podařil vykonat již obrovský kus práce. A ohlédnutí za dobře fungujícím vykonaným dílem je pro všechny tou největší odměnou. Třešničkou na dortu spokojeného členství v klubu je pak už jen radostný štěkot psího parťáka, oznamujícího dalšího nalezeného figuranta. Společná sklenka na oslavu konce roku je pak především obrovským díkem za obětavost, tvůrčí iniciativu, nadšení a nevyčerpatelnou štědrost všech mecenášů, přispívajících k dokonalému rozjezdu základny. Členové K9R jsou velmi vděčni sponzorům zvenku i zevnitř členské základny. Pravidelné prosincové soustředění zakončené jednáním výboru, připravujícím lednovou výroční členskou schůzi, se zapsalo jako setkání dobrých přátel, rozjíždějících se do svých domovů s těmi nejlepšími pocity dobře vykonané práce.