Existence pevného zázemí vytváří nesčetné výhody v konstruktivnosti výcviku a v návaznosti postupných výcvikových cílů. Na druhou stranu vyžaduje od každého člena velkou porci osobní obětavosti při jeho údržbě.

RESCUELAND LONDONKA

Dlouho připravované výcvikové centrum K9 Rescue CZ oslní příchozí nejen svou polohou v srdci nádherné přírody, ale především širokou škálou všech možností záchranářského výcviku. Nabízí nejen kompletní klasiku výcviku v sutinách, v terénu, ve stopách a na vodě, ale i pestrou škálu doplňkových výcvikových možností (slaňování několika náročností, dvě venkovní a jedno kryté cvičiště, sestavy nejrůznějších překážek, širokou paletu vodních prací). Cyklostezku v těsném sousedství areálu či přírodní krásu divoké říčky Dračice ocení romantici či sportovci holdující i jiným aktivitám, než pouze kynologii. Areál je členy K9 Rescue CZ využíván k výcvikovým soustředěním podle zveřejněného plánu činnosti.

ŠPINDLERŮV MLÝN

Špindlerův Mlýn v Krkonoších se po řadě opakovaných soustředění stal plnohodnotnou základnou zimního výcviku záchranných psů z.s. K9 Rescue CZ. Ideální podmínky pro lavinový výcvik v těchto prostorách jsou zajišťovány Ms. Karlem Novákem a instruktorkou 3.VT ing. Lucií Obranskou za vydatné podpory členů krkonošské Horské služby. Neštěstím posledních zim je akutní nedostatek sněhu, zvyšující náklady na lavinový výcvik dlouhými cestami za dostatečnou sněhovou přikrývkou.

FLÍČKŮV RANČ

Po řadě nezapomenutelných tréninků vodních prací se stal ranč nejstaršího barda Jardy Flíčka na soběslavských blatech dalším vítaným útočištěm K9R, zejména pak při vodním výcviku v krajně nepříznivém počasí. Je zde totiž k dispozici, možná jako jediný ve světě, „zastřešený“ trenažér vodních prací. Nad soukromým rybníkem spřáteleného majitele se totiž klene těleso dálnice, které kromě vítaných rušivých efektů vytváří i dokonalou střechu nad pracovní plochou pro čluny. Toto unikátní výcvikové prostředí, stejně jako celou oblast výcviku s cadaverem, zajišťuje Ms. Jaroslav Flíček s instruktorem 3.VT ing. Radkem Kučerou.

VÝJEZDNÍ TRÉNINKY

Nehynoucí výcvikové vzpomínky přinášejí každoročně akce zvané Air Fresh, které zavádějí psovody K9R vždy do zcela nových výcvikových prostor. Akce jsou vyjednávány v rámci mezinárodní organizace IRO vždy ve výcvikových prostorech jiného státu. Tak už psovodi K9R společně navštívili Chorvatsko, Slovinsko, Itálii i Maďarsko. Kromě poznávání cizích výcvikových terénů mohli obdivovat i nepřekonatelnou nádheru Plitvických jezer, skalnatého mořského pobřeží Chorvatska nebo nádheru naprosto neprostupných alpských velikánů Rakouska..Bezchybnými organizátory těchto vysoce náročných akcí jsou ing. Radek Kučera s ing. Pavlem Pelikánem.