Existence pevného zázemí vytváří nesčetné výhody v konstruktivnosti výcviku a v návaznosti postupných výcvikových cílů. Na druhou stranu vyžaduje od každého člena velkou porci osobní obětavosti při jeho údržbě.

RESCUELAND REBELKA

Dlouho připravované výcvikové centrum K9 Rescue CZ oslní příchozí nejen svou polohou v srdci nádherné přírody, ale především širokou škálou všech možností záchranářského výcviku. Nabízí nejen kompletní klasiku výcviku v sutinách, v terénu, ve stopách a na vodě, ale i pestrou škálu doplňkových výcvikových možností (slaňování několika náročností, dvě venkovní a jedno kryté cvičiště, sestavy nejrůznějších překážek, širokou paletu vodních prací). Cyklostezku v těsném sousedství areálu či přírodní krásu divoké říčky Dračice ocení romantici či sportovci holdující i jiným aktivitám, než pouze kynologii. Areál je členy K9 Rescue CZ využíván k soustředěním i dalším aktivitám podle zveřejněného plánu činnosti.

CVIČIŠTĚ MLADÉ

Cvičiště v Českých Budějovicích – Mladém patří k největším cvičištím v Jihočeském kraji. Střídá se zde několik skupin kynologů a záchranáři K9 Rescue CZ zde mají vyhrazeny k výcviku poslušnosti nedělní dopoledne od 9 hodin. Tyto doplňkové tréninky poslušnosti se zde konají v týdnech, kdy není v plánu činnosti K9R vypsána jiná aktivita. Výhodou tohoto cvičiště je poloha hned vedle objízdné komunikace a dostatečně prostorné parkoviště. Výcviky v tomto zařízení vedou instruktorky Vendulka Novotná a Andrea Ryšková.

CVIČIŠTĚ KŘENICE

Pro členy K9R ze vzdálenějších míst je k dispozici za stejných podmínek jako v Mladém velmi prostorné cvičiště v Křenicích ve Středočeském kraji. Je rovněž pronajato za účelem doplňkových tréninků poslušnosti v termínech, které nejsou obsazeny soustředěními nebo jinými aktivitami K9 Rescue CZ. Výcvik poslušnosti vždy ve středu od 18 hodin zde vedou instruktorky Ilona Konrádová a Alena Vrátná.

ŠPINDLERŮV MLÝN

Špindlerův Mlýn v Krkonoších se již po řadě opakovaných soustředění stal plnohodnotnou základnou zimního výcviku záchranných psů z.s. K9 Rescue CZ. Ideální podmínky pro lavinový výcvik v těchto prostorách jsou zajišťovány instruktory Karlem Novákem a Lucií Obranskou za vydatné podpory členů krkonošské Horské služby.

FLÍČKŮV RANČ

Po řadě nezapomenutelných tréninků vodních prací se stal ranč nejstaršího barda Jardy Flíčka na soběslavských blatech dalším vítaným útočištěm K9R, zejména pak při vodním výcviku v krajně nepříznivém počasí. Je zde totiž k dispozici, možná jako jediný ve světě, „zastřešený“ trenažér vodních prací. Nad soukromým rybníkem spřáteleného majitele se totiž klene těleso dálnice, která kromě vítaných rušivých efektů vytváří i dokonalou střechu nad pracovní plochou pro čluny. Toto unikátní výcvikové prostředí, stejně jako celou oblast výcviku s cadaverem, zajišťuje instruktor Jarda Flíček.