„PŘÁTELSKÉ“ DÍKY 2022

Jako součást červnového soustředění mohl konečně proběhnout bez covidového omezení třetí ročník Poháru přátelství. Sjeli se na něj opět účastníci z České i Slovenské republiky.

Akci měla pevně v rukou Alča Vrátná, která neopomněla žádný detail. Kromě její osoby patří díky všem, kteří se na akci podíleli, i když marodka zasáhla citelně nejen do řad K9R, ale i závodníků. Na poslední chvíli odpadla ještě dvě družstva, takže konečné startovní pole obnášelo 24 startujících. Z nich 16 splnilo limit zkoušky RHTVN, což je v enormně tropickém dni a náročných terénech Londonky jistě velmi slušný výsledek. Ale je zbytečné mluvit o něčem, co velmi hezky vyjádřili sami startující.
Jana Martínková (ZBK Libereckého kraje):  V sobotu jsme se spolu s
Woodym zúčastnili Poháru přátelství družstev ve výcvikovém areálu Londonka (pořádaném K9R). Závod byl dle zkoušky RH T V (pouze pachové práce). Naše družstvo v silné konkurenci osmi družstev obsadilo 5. místo. Woody si odnesl se svými 90 body složený samostatný oddíl RH T V N. To je ta věcná část Poháru přátelství…. Podstatné bylo něco jiného (alespoň tedy podle mne), a to, že zde byla opravdu přátelská atmosféra (viz název ), pořadatelé byli velmi ochotní a vše měli krásně připravené a zorganizované. Po skončení naší práce v sutinách jsme se mohli podívat na výkony ostatních závodníků na třech různých pracovištích a u tří různých rozhodčích. Velmi zajímavé bylo slyšet jejich hodnocení práce jednotlivých týmu, které jsme měli možnost zhlédnout. Po závodu jsme pak kapku potrénovali až do neděle Takže super…super…super. Zas jednou akce, která nám hodně dala .Díky všem.
Andrea Vilímková (Barking Dogs): Sobota 18.6.2022 se mi z paměti už nikdy nevymaže. Jako tým “Pošuci” jsme se zúčastnili (pro mě a pro Dakiho vůbec prvního) záchranářského závodu ve výcvikovém areálu Londonka, který zorganizovala K-9 RESCUE CZ a kterým moc děkujeme za skvělou organizaci, zázemí, pohodu a úsměv, se kterým nás přivítali. Společně jsme se umístili na 4. místě a pro mě to byl jeden z nejhezčích zážitků za naší, zatím krátkou, záchranářskou kariéru. Samozřejmě máme s Dakim na čem makat, cesta bude ještě dlouhá, ale jistě vím, že tohle je prostě láska a jakmile tomu propadneš, není cesty zpět.

Pořadatelská organizace moc děkuje za slova uznání, velmi si jich váží a těší se na další setkání při společných trénincích na Londonce. Pro K9R je nejdůležitější, že se opět podařilo splnit hlavní cíl akce, tedy naplnit v praxi název soutěže.