ROZLOUČENÍ

Při pohledu na fotografii z našeho posledního setkání před počátkem pandemického řádění covidu 19 mi plně dochází náročnost okamžiku.

Vážení přátelé, jak těžké úkoly někdy člověk v životě dostává. Mám se rozloučit s osobou, která ačkoliv nás dělilo mnoho kilometrů, vždy patřila mezi mé nejbližší. Dlouhých třicet let jsem každé léto lákal své přátele k cestě do vysněné Země Tří Sluncí, kde symboly Krásy, Lásky a Pravdy dominovaly nejen ve své klasické podobě, ale soustavně ovlivňovaly i mysli a srdce všech účastníků výcvikových táborů boxerů. Hned v jejich počátcích se dostavila i početná skupinka slovenských studentů v čele se vždy usměvavou Evou a od té doby již nikdy nechyběli. Všichni totiž měli v srdci navždy otištěnu tlapku boxera, veselého a hravého plemene, které tuto romantickou společnost stmelovalo nevídaným způsobem. Slzy štěstí ze symbiózy s nimi, dojetí z písniček, jejichž texty nejen zpívali, ale především prožívali, a pevná přátelství, která zde uzavírali často na celý život, ovlivňovali všem nadcházející dny v plné podstatě života. Eva Kamenická a později Lengyelová patřila od prvních okamžiků ke stabilním pilířům vysněné Země Tří Sluncí a rázem se stala naprosto neodmyslitelným článkem její existence. Nebyla samozřejmě sama, Milada, Jana, Taťána či Vlado byli stejně nezapomenutelnými vyslanci bratrského Slovenska a vzpomínky na ně jsou stejně nesmazatelné. Dnes se ale loučíme s Evou, kamarádkou ryzího charakteru s doživotní ikonou psí tlapky v srdci. Buď sbohem, drahá přítelkyně, která jsi vždy patřila k mým nejbližším. Pohlaď za nás všechny naše čtyřnohé bratry, kteří za Duhovým Mostem věrně čekají na náš příchod, protože jim Bůh nenadělil ani tak dlouhý život jako je lidský. Ten Tvůj byl prosycen láskou k nim a psí štěkot Tě provázel doslova jeho každým okamžikem. Přinášel Ti chvíle, při nichž nám na řasách vždy uvízly lehounké pavučinky štěstí.
Odpočívej v pokoji v kruhu láskyplné nebeské smečky a trpělivě čekej, až se zase všichni pod laskavými paprsky všech Tří Sluncí setkáme.
Čest Tvé památce.