Výcviková činnost záchranářských kynologů je velmi pestrá. Kromě klasického výcviku psů v poslušnosti a hlavně pachových speciálních cviků zahrnuje i řadu dalších nezbytných dovedností, včetně zvládání různé techniky.

     

Kynologická záchranářská organizace K-9 RESCUE CZ má pravidelné víkendové tréninky jednou měsíčně. Kromě toho má podle plánu činnosti doplňkové tréninky poslušnosti v neděli dopoledne na cvičišti v Českých Budějovicích – Mladém.

     

Kynologická záchranářská organizace K-9 RESCUE CZ je jednou z pěti organizací v České republice, zabývajících se hledáním pohřešovaných osob pomocí speciálně cvičených psů a začleněných v mezinárodní organizaci IRO..

     

Kynologická záchranářská organizace K-9 RESCUE CZ se v žádném případě neuzavírá novým zájemcům o tento výcvik. Hlavní snahou je rozvíjení psích instinktů metodou pozitivního posilování bez ohledu na plemeno a jeho velikost.

     

Kynologická záchranářská organizace K-9 RESCUE CZ má své členy v Jihočeském, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém kraji a v Praze. Místa bydliště rozhodně nejsou na překážku, rozhodující je zájem a aktivita adeptů.