Turecko 8/1999

Historicky první neštěstí, na které byli čeští záchranáři vysláni, bylo zemětřesení v Turecku v srpnu 1999. Jejich účast na tomto zemětřesení zůstává až dosud zatím nejnáročnější absolvovanou akcí. Psovodi pracovali v nejtvrdších tropických podmínkách především na rozvalinách měst Gölcüku, Yalovy a Adapazari. V prvním pětičlenném zásahovém družstvu, vyslaném v režii humanitární organizace ADRA, byli nasazeni jihočeští psi Duxy Sametový čumáček Jaroslava Sedláka, Kiss Krumbox Daniela Sedláka a Drink Dračinec Zdeňka Žilky. Jejich přispěním bylo nalezeno nejen několik desítek zavalených těl mrtvých obyvatel, ale zachráněny i dva lidské životy.

Taiwan 9/1999

Ve stejném roce, jenom o měsíc později, odlétá v pětičlenném družstvu opět stejná trojice jihočeských psovodů se psy na pomoc zemětřesením postiženému čínskému ostrovu Taiwan. Všichni tři boxeři zde opět odvedli značnou dávku záchranářské práce v těch nejobtížnějších klimatických podmínkách. Po ostudné časové prodlevě v srpnu při první turecké akci bylo tentokrát družstvo kynologů vysláno ministerstvem vnitra bleskově bez nejmenšího prodlení, takže psovodi zasahovali na prvních rozvalinách města Taipei již 24 hodin po ohlášení zemětřesení. Přes okamžitý a obětavý zásah opět v krutých klimatických podmínkách tropů nebyla tentokrát nalezena žádná živá osoba.

Turecko 11/1999

Na druhé turecké zemětřesení v jednom roce, tentokrát s epicentrem o sto kilometrů dále od mořského pobřeží, bylo opět ministerstvem vnitra vysláno družstvo pěti psovodů, tentokrát ale ve spolupráci s profesionálními pražskými hasiči. Trojice jihočeských kynologů pracovala opět ve stejné sestavě, doplněna tentokrát o Severočechy. Pracovní problémy záchranářům přinášely při tomto nasazení zcela odlišné klimatické podmínky s denním vedrem a nečekanými nočními mrazíky. Také struktura prohledávaných objektů (dětská nemocnice, potravinářský obchodní dům, továrna na obuv) se od předešlých obytných částí města značně odlišovala.

Indie 1/2001

Čeští psovodi vyjížděli tentokrát jako součást mezinárodní jednotky IRO a v počtu čtyř tvořili její polovinu. Vedením IRO byli pro rychlejší dostupnost vídeňského letiště přímo požadováni Jihočeši, takže pod vedením Jaroslava Sedláka s Duxym odletěli další tři jihočeští boxeři. Pracovali v sutinách zničených historických měst Adhoi, Bhuj, Bhachau a Ahmadabád v nejvíce postižené oblasti indického státu Gujarat. Kromě desítek mrtvých byla v krutých podmínkách směsice horka a prachu nalezena pouze jedna živá osoba.

USA 9/2001

11. září 2001 se stalo symbolem muslimské teroristické nenávisti ke všemu americkému. Sebevražedné boeingy rozdrtily Dvojčata, pýchu amerického velkokapitálu, s tisíci nevinných mrtvých. Ministr vnitra Stanislav Gross okamžitě povolal první zásahové družstvo kynologů ČR, tvořené šesti psovody, v němž jižní Čechy byly zastoupeny třemi boxery: Duxym Jaroslava Sedláka, Kiss Daniela Sedláka a Ann Markéty Nedvědové. Druhou polovinu družstva tvořili Leoš Vokál z Brna s amstafem Coudym, Šárka Melicharová z Berouna s německým ovčákem a Iveta Mesteková z Chomutova se zlatým retrívrem. Komunikační problémy českého ministerstva s postiženým New Yorkem však prodloužily čekání na odlet přes celou noc v letadle připraveném k odletu. Po probdělé noci však přišel nad ránem pro psovody i hasiče zcela nepochopitelný povel ministra zahraničí Kavana ke zrušení odletu a návratu domů.

Alžír 5/2003

Africké květnové zemětřesení si přes velmi složitou politickou situaci v zemi vyžádalo mezinárodní pomoc. Akceptovala ji především mezinárodní jednotka IRO, ve které byli opět zastoupeni čtyři čeští psovodi. V dalším tříčlenném týmu vyslaném českým ministerstvem vnitra se zúčastnila Zuzana Ludvíková s dobrmanem Alfem. Politická situace v zemi však nedala psovodům téměř žádný prostor k uplatnění jako v předešlých zahraničních misích, takže alžírské nasazení se stalo nejkratším a nejméně úspěšným zásahem s téměř nulovým výsledkem.

Írán 12/2003

Jedno z historií nejvíc nabitých míst bývalé Persie, město Bám na historické Hedvábné stezce, se působením zemětřesení zcela propadlo do prachu sutin. Čeští záchranáři vyrazili na pomoc opět ve dvou samostatných skupinách. Ve čtyřčlenné sestavě vysílané ministerstvem vnitra odlétali jihočeští psovodi Martin Lobík s boxerkou Fixií Dračinec a Vlasta Maxa s ovčákem Erikem Leryka. Ve druhé tříčlenné sestavě IRO odlétající z Vídně se zúčastnil Ivan Straka s Arturem z Letištního okrsku. Kromě několika nálezů mrtvých osob byla vyproštěna i jedna živá žena.