Turecko 8/1999

Historicky první neštěstí, na které byli vysláni čeští záchranáři, bylo zemětřesení v Turecku. Toto zemětřesení stále zůstává nejnáročnější dosud absolvovanou akcí. Psovodi pracovali na rozvalinách měst Gölcüku, Yalovy a Adapazari a v prvním pětičlenném zásahovém družstvu, vyslaném v režii humanitární organizace ADRA, byli nasazeni jihočeští psi Duxy Sametový čumáček Jaroslava Sedláka, Kiss Krumbox Daniela Sedláka a Drink Dračinec Zdeňka Žilky. Jejich přispěním bylo nalezeno nejen značné množství mrtvých lidí, ale zachráněny i dva lidské životy.

Tchaiwan 9/1999

Ve stejném roce, jenom o měsíc později, odlétá v pětičlenném družstvu opět stejná trojice jihočeských psovodů se psy na pomoc zemětřesením postiženému čínskému ostrovu Tchaiwan. Všichni tři boxeři zde opět odvedli značnou dávku záchranářské dřiny v těch nejobtížnějších klimatických podmínkách. Přestože družstvo psovodů, tentokrát po ostudné prodlevě v turecké akci vyslané bleskově ministerstvem vnitra, zasahovalo na místě již 24 hodin po zemětřesení, nebyla nalezena žádná živá osoba.

Turecko 11/1999

Na druhé turecké zemětřesení v jednom roce, tentokrát s epicentrem o sto kilometrů dále od mořského pobřeží, bylo opět ministerstvem vnitra vysláno družstvo pěti psovodů, tentokrát ale ve spolupráci s profesionálními pražskými hasiči. Pracovní problémy záchranářům přinášely tentokrát zcela odlišné klimatické podmínky s nečekanými nočními mrazíky. Také struktura prohledávaných objektů (dětská nemocnice, potravinářský obchodní dům apod.) se od předešlých obytných částí města značně odlišovala.

Indie 1/2001

Čeští psovodi vyjížděli tentokrát jako součást mezinárodní jednotky IRO a v počtu čtyř tvořili její polovinu. Vedením IRO byli pro rychlejší dostupnost vídeňského letiště přímo požadováni Jihočeši, takže pod vedením Jaroslava Sedláka s Duxym odletěli další tři jihočeští boxeři. Pracovali v sutinách zničených historických městech Adhoi, Bhuj, Bhachau a Ahmadabád nejvíce postižené oblasti indického státu Gujarat. Kromě desítek mrtvých byla v krutých podmínkách směsice horka a prachu nalezena živá pouze jedna stařenka.

USA 9/2001

11. září 2001 se stalo symbolem muslimské teroristické nenávisti ke všemu americkému. Sebevražedné boeingy rozdrtily Dvojčata, pýchu amerického velkokapitálu, s tisíci nevinných mrtvých. Ministr vnitra ihned povolal první zásahové družstvo kynologů tvořené pěti psovody, v němž jižní Čechy byly zastoupeny boxery Duxym Jaroslava Sedláka a Kiss Daniela Sedláka. Komunikační problémy s postiženým New Yorkem však prodloužily čekání na odlet přes celou noc v letadle připraveném k odletu. Po probdělé noci přišel nad ránem pro psovody nepochopitelný povel ministra Kavana ke zrušení odletu a návratu domů.

Alžír 5/2003

Africké květnové zemětřesení si přes velmi složitou politickou situaci v zemi vyžádalo mezinárodní pomoc. Akceptovala ji především mezinárodní jednotka IRO, ve které byli opět čtyři čeští psovodi. V dalším tříčlenném týmu vyslaném českým ministerstvem vnitra se zúčastnila Zuzana Ludvíková s dobrmanem Alfem. Politická situace v zemi nedala psovodům téměř žádný prostor k uplatnění jako v dosavadních zahraničních misích, takže alžírské nasazení se stalo nejkratším a nejméně úspěšným zásahem s téměř nulovým výsledkem.

Írán 12/2003

Jedno z historií nejvíc nabitých míst bývalé Persie, město Bám na historické Hedvábné stezce, se působením zemětřesení zcela propadlo do prachu sutin. Čeští záchranáři vyrazili na pomoc opět ve dvou skupinách. Ve čtyřčlenné skupině vyslané vnitrem odlétali Martin Lobík s Fixií Dračinec a Vlasta Maxa s Erikem Leryka, v tříčlenné skupině IRO odlétající z Vídně se zúčastnil Ivan Straka s Arturem z Letištního okrsku. Kromě několika nálezů mrtvých osob byla vyproštěna i jedna živá žena.