Existence jednoho pevného zázemí může být často velikou výhodou, ale na druhou stranu je občas velmi zavazující a často i hodně omezující. Těmto vlivům se členové K9 rozhodně chtěli ve svých plánech cíleně vyhnout.

CVIČIŠTĚ MLADÉ

Cvičiště v Českých Budějovicích – Mladém patří k nejhezčím cvičištím v Jihočeském kraji. Střídá se zde několik skupin kynologů a záchranáři K9 Rescue CZ mají vyhrazeny k výcviku neděle. Od 9 hodin se věnují jednu až dvě hodiny cvikům poslušnosti včetně překážek a pak se většinou přesouvají do terénu na stopy nebo plošné či sutinové vyhledávání podle tréninkového plánu. Výhodou tohoto cvičiště je poloha hned vedle komunikace a dostatečně prostorné parkoviště.

HOTEL VELVETA

Hotel Velveta ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších se již po několika opakovaných soustředěních stal plnohodnotnou základnou zimního výcviku záchranných psů z.s. K9 Rescue CZ. Ideální podmínky pro lavinový výcvik v těchto prostorách jsou postaveny nejen na základě vstřícnosti členů K9 Lucie Obranské a Karla Nováka, kteří jsou provozovateli tohoto horského zařízení, ale i na podpoře krkonošské Horské služby. Obrovským přínosem odborné kynologické činnosti K9R v oblasti lavin je osobnost dlouholetého výcvikáře Horské služby Karla Nováka, který jako držitel Mistrovské třídy K9 je nenahraditelným rozhodčím a instruktorem lavinových prací.